Çocuklar ve Gençler İçin Bir Tesis Daha

DerinceBelediye Başkanı Zeki Aygün’ün “Gençliğe hizmet, geleceğe yatırımdır”anlayışıyla hizmete sunduğu Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi, çok anlamlıbir günde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünde faaliyete açıldı

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Çocuklar ve Gençler İçin BirTesis Daha

Çocuklara vegençlere yönelik projelere özel önem veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün,ilçeye yeni bir tesisi daha kazandırdı. Derince’de birbirinden önemli tesislerihizmete sunan Başkan Aygün’ün son projesi olan Fatih Sultan Gençlik ve SporMerkezi’nin açılışı için tören düzenlendi. Fatih Sultan Mahallesi, EnginCaddesi, Murat Sokak adresinde yapılan açılış programı Derince Belediye BaşkanıZeki Aygün’ün yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, İlyasŞeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili YaşarÇakmak, Derince Kaymakamı Meftun Dallı, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. YetkinKoçaş, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, MHP Derince İlçe BaşkanıSalim Sayar, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Bayraktar, Adnan Pala,İbrahim Şirin ve Abbas Bayrak, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kızıltaş, İlçeMilli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüYusuf Yüksel, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, daire müdürleri, öğrencilerve vatandaşların iştiraki ile gerçekleşti.

En Büyük Gücümüz Gençlerimiz

Saygı duruşuve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak Suriyeli Linaİsmail’in İstiklal Marşı’mızın 10 kıtasını okuması açılışa katılanlardan yoğunalkış aldı. Programda ilk konuşmayı yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygünise önemli mesajlar verdi. Başkan Aygün, konuşmasında şunları söyledi; “Kuşkusuzbugün çok anlamlı bir gün. Tarih boyunca bağımsızlığından taviz vermemiş birmillet olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kıvançla kutluyoruz. Bu kutlugünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıbaşta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetleanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ‘Çocuklargeleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimiz. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğüolarak yetiştirmek hepimizin görevi’ Bizler de bayram coşkusunu yaşadığımızbugün açılışını yaptığımız tesislerimizi çocuklarımız ve gençlerimize armağanediyoruz. Gençlerimizi önemsiyor, onlara değer veriyoruz. 2023 hedefimize doğruemin adımlarla ilerlerken en büyük gücümüzü gençlerimizden alıyoruz. Geridekalan yaklaşık 2,5 yıllık süreçte kuşkusuz ilçemizde birçok önemli projeyihayata geçirdik” dedi.

Gençliğe Hizmet, GeleceğeYatırımdır

Başkan Aygünkonuşmasında “Bizi en çok heyecanlandıran, en çok mutlu eden projelerimiz iseçocuklarımız ve gençlerimize yönelik çalışmalarımız oldu. ‘Gençliğe hizmet,geleceğe yatırımdır’ anlayışıyla hareket ederek sporda ve eğitimde kentimizedeğer katan projeler ürettik. Geçtiğimiz yıl Dumlupınar Mahallemizde hizmeteaçtığımız Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezimiz alanında örnek oldu.Temmuz ayında yine Fatih Mahallemizde Bahattin Çelik Spor Kompleksi’mizi hepbirlikte hizmete açtık. İlçemizdeki 5 ayrı parkımıza inşa ettiğimiz futbolsahalarımızı da yine çocuklarımız ve gençlerimizden gelen talep ileşekillendirdik. İnşallah yakın zamanda 11 ayrı parkımızda daha halısahalarımızı tamamlayarak çocuklarımızın kullanımına sunacağız. Bugün açılışını yapmış olduğumuz Fatih SultanGençlik ve Spor Merkezi’miz de ilçemize kazandırdığımız bir diğer önemlitesisimiz. 3.000 metre kare proje alanına inşa ettiğimiz iki katlı binanın yeraldığı tesisimizde kütüphane, derslikler, özel ders çalışma odaları, bilgisayarodası, açık futbol sahası, fitness grubu ve oyun alanları yer alıyor. Kısacasıspordan, eğitime ihtiyaç duyulan tüm unsurlar Gençlik Merkezimiz bünyesinde yeralıyor. Tesislerimiz çocuklarımıza, gençlerimize, Derince’mize hayırlı olsun”diyerek sözlerini noktaladı.

Bayram Coşkusu ve Açılış Heyecanı

BaşkanAygün’ün konuşmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan VekiliYaşar Çakmak, kürsüye çıktı. Kent genelinde projelerin hızla devam ettiğinisöyleyen Çakmak “Şehrimizin her tarafında bir yandan coşku var hem de böyle güzeleserlerin açılışları var. Daha önce de hem Dumlupınar hem de Fatihmahallelerimizdeki gençlik merkezlerimizin açılışlarına iştirak etmiştim. Bugünyine son derece güzel bir tesisimizi hizmete açıyoruz. Böyle güzide bir tesisiilçemize kazandırdığı için değerli belediye başkanımıza yürekten teşekkürediyorum. Arzu ettiği zaman insan her yerde hizmet ediyor. Bahane bulan hizmetüretemez. Hizmet üretmek isteyen başkanımız gibi projeleri hayata geçiriyor.Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemizin de her daim katkıları var. Allah’ınizniyle başkanlarımız seçim beyannamelerinde taahhüt ettikleri projeleri henüz2,5 yıllık süreçte tamamladılar. Bununla gurur duyuyoruz. Allah hepimizi hizmetedenlerden eylesin. Hayırla anılmayı hepimize nasip eylesin” dedi. Çakmakkonuşmasının sonunda tüm katılımcıların 29 Ektim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Kaymakam Dallı’dan Mesajlar

BüyükşehirBaşkan Vekili Yaşar Çakmak’ın ardından Derince Kaymakamı Meftun Dallı birkonuşma yaptı. Dallı konuşmasında, “Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıvesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi,gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle yad ediyorum. Sayın başkanımızıböylesi güzel bir tesisi Fatih Sultan mahallemize kazandırdığı için tebrikediyor, kendisine teşekkür ediyoruz. Başkanımızı yakından takip ediyorum.Kendisi gençlerle sürekli iç içe, bir arada. Sadece tesisleri kazandırmakla kalmıyorkendisi de sürekli gençlerimizle bir arada. Gençlere iyi şeyler, güzel imkanlarsunmak gerekiyor. Gençlerimize spor yapabilecekleri, kitap okuyabilecekleri,ders çalışabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri güzel hizmetlersunduğunuz zaman onun karşılığını alabiliyorsunuz. Bu tesisimizin inşallahFatih Sultan mahallemize çok büyük katkıları olacağına inanıyoruz. Derince’mizehayırlı olsun. İnşallah gençlerimiz burada hem spor yaparlar, hem de derslerineçalışarak iyi vakit geçirirler” dedi.

Sıfır Atık Projesine Vurgu

Açılışprogramında son konuşmayı yapan isim AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye SezerKatırcıoğlu oldu. Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi açılışının hayırlıolmasını temenni eden Katırcıoğlu “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın yıldönümünde gençlerimiz, kadınlarımız, ailelerimiz için daha sağlıklı, daha mutluolabilecekleri bir tesisin açılışını yapıyoruz. Zeki Aygün ağabeyimiz belediyebaşkanlığı döneminde gençlere ayrı önem veriyor. Kadınlara çok daha özel önemveriyor. Derincelilere en iyi hizmeti vermeye çalışıyor. Sadece bildiğimizbelediye çalışmalarının yanında tarımla ilgili çalışmaları da hayata geçiriyor.Sıfır Atık ve çevre ile ilgili çalışmaları da hayata geçiriyor. Bence diğerbelediye başkanlarımıza da çok güzel örnek oluyor, örneklik teşkil ediyor.Geçtiğimiz haftalarda çok önemli bir çalışmaya imza attı ve ilk çalışmayı kendiilçesinde başlattı. Atık gıdaları komposta çevirme noktasında Sıfır Atıkprojesiyle birlikte hem çiftçimize hem tarım yapmak isteyen kadınlarımıza,gençlerimize özel bir projeye imza attı. Hem çiftçilere hayvan yemi, hem degübre olabilecek Türkiye’de bir ilk projeye de inşallah başkanımız imza atacak”dedi.

Spor ve Eğitimin Yeni Merkezi

Katırcıoğlu,konuşmasının devamında “Bizler milletimize hizmet etmek için yola çıktık vesizlere verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Bunlardan birisi debugün bu kompleksin açılışı. Her annenin her babanın yakından ilgilendiği konuçocuklarımızın geleceği. Çocuklarımızın iyi bir insan olarak yetişmesi herailenin isteği. Biz gençlerimiz sporla beraber olsun istiyoruz. Kötülüklerdenuzak tutmak için kültüre, sanata ve spora yönlendirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızınteknolojiyi bilinçli ve aktif bir şekilde kullanmalarını istiyoruz. Onlarınmutluluğu bizim mutluluğumuz, onların başarısı bizlerin başarısı olacaktır”diyerek sözlerini noktaladı. Konuşmaların ardından Ünal Köprülü’nün yaptırdığıdua ile birlikte tesisin resmi açılışı gerçekleştirildi. Başkan Aygün’ünDerinceye kazandırdığı Fatih Sultan Gençlik ve Spor Kompleksi, bünyesindekütüphane, derslikler, özel ders çalışma odaları, bilgisayar odasının bulunduğu2 katlı gençlik merkezi, açık futbol sahası, fitness grubu ve çocuklar için yaşgruplarına göre oyun alanları yer alıyor. Alanında uzman isimlerin görevalacağı merkezde eğitim alacak çocuklar ve gençler, burada spordan eğitimekadar diledikleri tüm hizmetlere ulaşabilecek.

29 Eki 2021 - 00:00 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Derincemiz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Derincemiz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Derincemiz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Derincemiz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.